Rok 1999

- Wystawa pt. Związki w kościele św. Jana i Ratuszu Staromiejskim

10 maja - W kościele św. Jana Zatrzymane Odbicia - premiera Gdańskiego Teatru Tańca i Jojo Dance Company.

4 czerwca - Uroczyste otwarcie wystawy Portret roku 1989. Powtórka z wyborów ’89. Na wystawie - 300 fotografii 22 autorów; dokumenty ze zbiorów Archiwum Państwowego w Gdańsku, Archiwum KK NSZZ „Solidarność”, Ośrodka „Karta” w Warszawie, osób prywatnych, a także Okrągły Stół wypożyczony z Kancelarii Prezydenta RP.

20 czerwca - Odpust i jarmark św. Jana. Organizatorzy: NCK i Fundacja Pro Arte Sacra. Korowód Świętych; jarmark artystów ludowych; Koncert Świętojański - Mieczysław Szcześniak.

20 czerwca–4 lipca - Anioły Świata – wystawa malowideł ze zbiorów Stowarzyszenia Sacro Art z Krakowa oraz rzeźb z Kaszub i Pomorza.

14–17 lipca - Festiwal Muzyki Inspirowanej Folklorem Dźwięki Północy 99; 14 lipca - Korzenie – Śpiewnik Kaszubski Katarzyny Gaertner – koncert inauguracyjny. Ludowe pieśni kaszubskie w rockowym opracowaniu zespołu IMTM i młodych trójmiejskich wokalistów. Wystąpili także: zespół Aproche i grupa Glena Meyera;14 – 17 lipca - Koncerty zespołów uczestniczących w festiwalu: Sajsary, Aj-Hereł, Tywa Kyzy, Sajany, Toiwe, Metelica, Matica, Pesnokhorki, Råmantik, Bazuny, Poilselis, Drevo, Kapela Kociewska, Pleskoty, Orkiestra św. Mikołaja, The Universal Supersession

23-28 lipca - Gdańskie Prezentacje Artystyczne GPArt’99 - warsztaty bębniarskie, koncerty, przegląd filmów Emira Kusturicy. Org. ŻAK.

3 sierpnia
- Trio jazzowe – Bernard Maseli (wibrafon elektroniczny), Krzysztof Ścierański (gitara basowa), Jose Torres (instrumenty perkusyjne).

6-7 sierpnia - Koriolan Teatru Dramatycznego z Legnicy – spektakl wyróżniony w Festiwalu Szekspirowskim. Fundacja Theatrum Gedanense

23 sierpnia - Koncert inauguracyjny Międzynarodowego Sympozjum Muzyki Chóralnej Znaczenie słowa w muzyce. W programie Psalmy Dawidowe wystąpił Kwartet Leszka Możdżera oraz Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis. Org. Schola Cantorum Gedanensis

27 – 29 sierpnia - IV Bałtycki Uniwersytet Tańca ‘99. Org. CET i NCK; 27 sierpnia - Prezentacje; 28 sierpnia - Pieśń kozła - Teatr Pieśń Kozła, Polska (choreogr. A. Zubrzycka, G. Bral). 29 sierpnia: Prezentacje; gość wieczoru - Liz Lerman Dance Exchange.

1 września - Koncert Pojednania – The Israel Philharmonic Orchestra pod batutą Zubina Mehty. W programie: II Symfonia c-moll Zmartwychwstanie Gustava Mahlera. Orkiestrze towarzyszyły solistki: Agnieszka Wolska (sopran) i Jadwiga Rappe (alt) oraz chór Filharmonii Narodowej w Warszawie.

18-26 października - Jesienna nuda pod nóż II - Żakowska Scena Teatralna. Org. Żak.

4 – 12 grudnia - Genesis – wystawa instalacji Magdaleny Schmidt-Góry.