Nakładem Nadbałtyckiego Centrum Kultury ukazały się pod koniec 2012 roku dwie publikacje poświęcone Kosciołowi św. Jana.

Piękny album Kościół św. Jana w Gdańsku, poświęcony dziejom tej niezwykłej świątyni, która musiała czekać na odbudową 50 lat, do czasu, kiedy powierzono ją Nadbałtyciemu Centrum Kultury. Na stronach albumu zobaczą Państwo przeszłość i teraźniejszość budowli - Centrum św. Jana, łączącego funkcje kulturalne z sakralnymi.

Druga książka to Kościół św. Jana w Gdańsku w kręgu kultury sepulkralnej, będąca zbiorem wystąpień konferencyjcnych podczas sesji Nekropolie Pomorza - św. Jan cmentarzem. Książka adresowana głównie do naukowców, historyków i badaczy.
Książka wieńczy projekt Nekropolie Pomorza, realizowany przez NCK w partnerskiej współpracy z Instytutem Kaszubskim, w latach 2010-2012

Zapraszamy do księgarni internetowej Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Naprawdę warto!