24 czerwca 2011 roku odbyło się pierwsze wydarzenia z cyklu Otwarcie Centrum św. Jana. Na tę niezwykłą okazję zaprosiliśmy równie niezwykłą artystkę – Basię Trzetrzelewską. Występ światowej klasy artystki smooth jazzu przyciągnął wielu miłośników dobrej muzyki z Trójmiasta i okolic.

Nie był to jednak jedyny koncert ukazujący nowe możliwości widowiskowe tego wnętrza

W sierpniu odbyło się widowisko - Świątynia Sztuk Wszelkich – za pomocą technik multimedialnych zaproszeni artyści przedstawili splątane historie kościoła, Gdańska oraz Polski. Dzięki technikom wizualnym, muzyce oraz występom artystów na żywo, publiczność miała okazję znaleźć się w środku wydarzeń i dzięki temu przeżyć je bardzo sugestywnie.

We wrzesniu wystąpił Leszek Możdżer. Artysta, zaprezentował utwór przygotowany i skomponowany specjalnie do tego wnętrza - Te Deum. Powstał utwór równie unikatowy jak sama budowla, a nazwisko kompozytora z przyciągnęło tłumy na jego premierę.

Centrum św. Jana zachwyca akustyką oraz wieloma możliwościami aranżacji różnych wydarzeń. Ale przede wszystkim magią tego niezwykłego miejsca, gdzie sacrum i profanum przenikaię i wspołistnieje...

video tour